Нулева Барса и червен картон за Бускетс в I кръг на Ла Лига

Барселона излезе с новите си попълнения Роберт Левандовски, Рафиня и Андреас в първия си мач за сезона в Ла Лига срещу Райо Валекано, но каталунците не намериха пътя към вратата на гостите и срещата на "Камп Ноу" изненадващо завърши 0:0.

Вратарят на Северна Македония Столе Димитриевски се превърна в герой за Райо, спасявайки доста положения. Ситуации имаше и пред неговия колега Марк Андре тер Щеген.

Левандовски вкара ефекто попадение през първото полувреме, но то бе отменено заради засада, а малко преди края на срещата същата съдба сполетя и неговия съотборник Ансу Фати. Радамел Фалкао от Райо също прати топката в мрежата на Тер Щеген, но имаше засада.

Минута преди незачетеното попадение втори жълт и съответно червен картон получи Серхио Бускетс.