"Няма да играе постоянно": Планът на Пирло едва ли ще се хареса на Роналдо

"Няма да играе постоянно": Планът на Пирло едва ли ще се хареса на Роналдо Снимка: Getty Images

Наставникът на Ювентус Андреа Пирло призна, че Кристиано Роналдо няма да играе във всички мачове през кампанията и често ще получава почивка.

Италианските шампиони започнаха новата кампания и похода си към десетата си поредна титла с победа с 3:0 срещу Сампдория, а третото попадение бе дело на португалската суперзвезда.

Всеизвестно е желанието на Кристиано да играе във всеки двубой, но случаят през предстоящата кампания няма да е такъв.

"Мислим за това как да използваме Роналдо най-рационално и вече го обсъдихме - каза Пирло пред Sky Sport Italia след мача със Самп. - Той все още не е уморен, тъй като току-що започнахме, но когато дойдат по-маловажни мачове, ще се опитаме да му дадем почивка. Той е много интелигентен човек, който познава тялото си много добре, така че е наясно кога е време да си почине. Кога ще играе - зависи от него."

Пирло направи някои изненадващи промени в състава в първия си мач като наставник на Юве, пускайки 20-годишният Деян Кулушевски заедно с Роналдо в атака. Уестън Маккени се появи в халфовата линия, а Джанлука Фработа направи едва втората си поява в Серия "А".

Легендата на Юве обясни причините за рокадите с това, че някои от играчите все още не са напълно подготвени.

Следващият мач на Ювентус е срещу Рома на "Олимпико" на 27 септември.