Огромна грешка на Интер в борбата за Топ 4

Огромна грешка на Интер в борбата за Топ 4 Снимка: Getty Images

Интер загуби домакинството си на Монца с 0:1 и не успя да се възползва от грешната стъпка на Милан, който завърши 1:1 във визитата си на Болоня по-рано през деня.

Така тимът на Симоне Индзаги остава без победа в последните пет кръга от Калчото и със само една в последните седем.

Загубата остави "нерадзурите" на петата позиция, на пет точки зад четвъртия Милан и третия Рома, но "вълците" са с мач по-малко.

Единственият гол в срещата отбеляза Лука Калдирола в 78-ата минута, след като с глава засече центриране от корнер.

Валентин Антов отново остана неизползвана резерва за Монца, като българският национал остава със само седем мача в Серия "А" този сезон.

Победата ще изкачи Монца с едно място нагоре до 12-ата позиция, докато за Интер тази загуба може да коства солено в края на кампанията.

В друг мач, игран по-рано през деня, бъдещият шампион Наполи също сбърка, завършвайки 0:0 в домакинството си на Верона. Първото място на южняците обаче далеч не е застрашено, тъй като отборът на Лучано Спалети има 15 точки аванс пред втория Лацио.