Осакатеният Ливърпул сътвори геройство на "Анфийлд"!

Осакатеният Ливърпул сътвори геройство на "Анфийлд"! Снимка: Getty Images

Ливърпул отстрани Лестър на четвъртфиналите за Купата на лигата след невероятна драма с резултат 3:3 в редовното време и 5:4 при дузпите.

Двата тима сътвориха голям спектакъл на "Анфийлд" със спиращи дъха обрати - Ливърпул беше на крачка да загуби и изоставаше с 0:2 и 1:3, но изравни в самия край, а после вратарят Куивийн Келъхър се превърна в герой на вратата на домакините.

Съвсем очаквано предвид турнира и големите проблеми в състава, Юрген Клоп заложи предимно на резерви и направи 10 промени сред титулярите в сравнение с миналия мач срещу Тотнъм.

В защита "червените" бяха доста колебливи и Лестър нанесе светкавичен удар с два гола на Джейми Варди в 9-ата и 13-тата минута.

Шокът беше голям, но в предни позиции домакините стояха по-добре и се върнаха в мача чрез Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Лестър обаче покачи на 3:1 със страхотен изстрел на Джеймс Мадисън от дистанция.

Малко по-късно пред Варди се откри ново чисто положение, но той уцели гредата.

След почивката резервата Диого Жота още веднъж върна надеждите на Ливърпул след добра атака и гол за 2:3.

Изглеждаше, че "лисиците" ще удържат и те бяха на секунди от победата в редовното време, но в 95-ата минута Такуми Минамино изравни.

Така се стигна до дузпи, където двата тима бяха точни при първите си общо шест изпълнения.

Тогава резервният вратар на Ливърпул Куивийн Келъхър спаси удара на Томас.

Наби Кейта и Ихеаначо бяха безгрешни в следващите изстрели, но когато Минамино трябваше да донесе победата на своите, той стреля високо над вратата.

Последва ново спасяване на Келъхър след анемичен удар на Бертранд и накрая Диого Жота не сгреши, за да изпрати Ливърпул напред.

По същото време Челси победи с 2:0 Брентфорд като гост и също достигна полуфиналите в турнира.

Съставът на Томас Тухел беше твърде експериментален и нещата за тима му започнаха да се получават чак след почивката, когато в игра влязоха няколко от водещите фигури.

Головете пък паднаха късно - първият беше автогол на Понтус Янсон след прострелно центриране на Рийс Джеймс, а втория отбеляза Жоржиньо от дузпа.

На полуфинал се класира и Тотнъм след успех с 2:1 над Уест Хем.