Отново късен гол и минимална победа за Ювентус

Отново късен гол и минимална победа за Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус постигна още една минимална победа в Серия "А" и този път надделя с 1:0 в домакинството на Удинезе.

Късен гол на Данило донесе успеха и поне временно изкачи "Старата госпожа" на второто място в таблицата.

Тимът на Масимилиано Алегри се наложи по сходен сценарий и над опашкаря Кремонезе през седмицата. Този път отново не убеди с играта си, но влизането на Федерико Киеза след почивката изигра решаваща роля.

Именно Киеза успя да обработи една топка и да я подаде прострелно от левия фланг в 87-ата минута, а Данило се разписа в опразнената врата, с което осигури победното попадение.

Така Юве събра 37 т. на второто място пред Милан с 36 и Интер с 33.

Конкурентите обаче имат мач по-малко, както и лидерът Наполи, който е с 41 т.