Пореден блестящ мач за Илия Груев при разгром за Лийдс

Пореден блестящ мач за Илия Груев при разгром за Лийдс Снимка: Getty Images

Илия Груев продължава с прекрасното си представяне и се отчете с асистенция при разгрома на Лийдс с 4:0 над Суонзи.

Това бе девети успех за "белите" в последните им десет мача, което ги изкачи на втората позиция в Чемпиъншип, която дава право на директна промоция във Висшата лига в края на сезона.

Груев асистира за първия гол, дело на Крисенсио Съмървил още в осмата минута. Две по-късно Жоел Пирое удвои, а Вилфред Ньото направи резултата класически още преди почивката.

През втората част италианецът заби ново попадение и оформи крайното 4:0 в полза на Лийдс.

За Груев това е първа асистенция в Чемпиъншип, като той има още една и за ФА Къп.

23-годишният български дефанзивен халф бе титуляр в шести пореден мач от Чемпиъншип, като в пет от тях остана на терена за пълните 90 минути.

Лийдс е втори с 66 точки, на 12 зад лидера Лестър. Трети е Саутхемптън с 64 и мач по-малко. В играта за директна промоция е и четвъртият Ипсуич, който има 60 точки, но е с два мача по-малко от първите два тима в класирането.

Суонзи е 17-и с 36 пункта, на седем над зоната на изпадащите.