Португалия мачка без страдащия от инфекция Роналдо

Португалия мачка без страдащия от инфекция Роналдо Снимка: Getty Images

Португалия отнесе с 4:1 Хърватия у дома в група 3 на дивизия А от Лигата на нациите.

Португалците бяха без звездата си Кристиано Роналдо, който пропусна мача заради инфекция на крака, но това не им попречи да надиграят убедително съперника в първия си мач от новото издание на турнира.

Те удариха на три пъти гредите още през първото полувреме, а вратарят Доминик Ливакович предотврати далеч по-унизително поражение за гостите.

Жоао Кансело откри резултата в 41-ата минута със страхотен удар с левия крак извън наказателното поле, а след почивката Диого Жота и Жоао Феликс убиха интригата с нови попадения.

В 91-ата минута резервата Бруно Петкович отбеляза почетен гол за Хърватия, която също беше без основни фигури като Лука Модрич и Иван Ракитич.

В последните секунди се разписа и друга резерва, Андре Силва, за да оформи крайния резултат.

В другия мач от тази група Франция спечели с 1:0 гостуването на Швеция.

Килиан Мбапе вкара от малък ъгъл в края на първото полувреме и това се оказа единственият гол в срещата.