Португалия сложи край на македонските мечти и се класира за Мондиал 2022

Португалия сложи край на македонските мечти и се класира за Мондиал 2022 Снимка: Getty Images

Португалия се класира за Световното първенство в Катар, след като спечели с 2:0 финалния плейоф срещу Северна Македония.

"Мореплавателите" не допуснаха издънка на свой терен, наказаха грешките на съперника и с два гола на Бруно Фернандеш осъществиха целта си.

Македония пък не успя да поднесе нова голяма сензация няколко дни след победата с 1:0 срещу Италия, но отново остави добри впечатления.

Фернандеш откри резултата след асистенция на Кристиано Роналдо в 32-рата минута. До попадението се стигна след груба грешка на капитана на гостите Ристовски.

В 65-ата минута при контраатака Диого Жота центрира перфектно на крака на Фернандеш, който засече за 2:0.