Президент преби съдия в Турция (видео)

Грозни сцени се разиграха след мача от турския елит между отборите на Анкарагюджю и Ризеспор, завършил наравно 1:1.

Срещата бе съпътствана с доста нерви, нарушения и картони, два от които с червен цвят. Драмата бе пълна в седмата минута на добавеното време, когато гостите успяха да стигнат до точката след гол на Адолфо Гаиш.

Нервите на президента на домакините от Анкарагюджю не издържаха след драматичния развой и минути след последния съдийски сигнал той вече бе на терена.

Фарук Коджа отиде да се разправя със съдията, но шокиращо не просто поиска обяснение за действията му, а директно го удари с юмрук в лицето.

Всичко това се случи пред шокираните погледи на играчите, сред които бе и родният национал Мартин Минчев, изиграл 90 минути за гостите от Ризеспор. Именно Минчев се оказа най-близко до въпросните сцени, като първи опита да избута президента на противниковия тим встрани.

Главният съдия падна на земята, а около него настана хаос, в който най-вече намиращите се наблизо играчи опитваха да успокоят ситуацията и да предпазят рефера.

Кадри обаче показват, че докато президентът на Анарагюджю е удържан от играчите на терена, други служители на клуба се възползват от падналия на земята съдия и го ритат.

Скандална ситуация в югозападната ни съседка, която идва само ден, след като в Гърция решиха, че два месеца ще се играят мачове без публика.