ПСЖ чака 5 месеца, но все пак триумфира със Суперкупата

ПСЖ чака 5 месеца, но все пак триумфира със Суперкупата Снимка: Getty Images

Шампионът в Лига 1 Пари Сен Жермен спечели Суперкупата на Франция след победа над носителя на Купата на Франция от миналия сезон Тулуза с 2:0.

Двубоят трябваше да се играе в началото на август в Тайланд, но пропадна заради оттегляне на спонсора. След дълго умуване къде да се играе финалът, като варианти бяха и Саудитска Арабия, и Катар, накрая бе решено да бъде насрочен за началото на 2024 година на стадиона на ПСЖ - "Парк де Пренс".

Домакините откриха резултата още в третата минута, когато Канг-Ин Лий засече центриране отдясно на Усман Дембеле.

В края на полувремето Килиан Мбапе покачи на 2:0, като такъв остана резултатът и до края на срещата.

Тулуза на няколко пъти застраши вратата на ПСЖ, но Джанлуиджи Донарума "заключи" вратата си и запази суха мрежа.

Така ПСЖ спечели 12-ата си суперкупа на Франция, а Луис Енрике спечели първи трофей с парижани.