Рецитал на Меси му донесе 46-и трофей

Интер Маями победи с 3:2 като гост Кълъмбъс Крю в мач от MLS и предсрочно стана шампион на редовния сезон.

В края на първото полувреме Лионел Меси отбеляза дубъл за пет минути.

Веднага след почивката домакините успяха да се върнат с гол на Диего Роси. Луис Суарес обаче бързо върна преднината от две попадения на "чаплите".

В 61-ата минута Кълъмбъс намали разликата, но бранителят на домакините Руди Камачо получи втори жълт картон скоро след това и Крю не успя да се добере до точката, въпреки че имаше добри шансове.

Трофеят Supporters' Shield e 46-и в кариерата на Лионел Меси.

Миналата година 37-годишният аржентинец вдигна Купата на лигата с "чаплите".

Преди това в ПСЖ спечели два пъти Лига 1 и Суперкупата на Франция, а с Барселона вдигна 34 големи трофея.

С Аржентина Меси има титлата от световното, две от Копа Америка, Финалисима (2022), Олимпийските игри (2008) и Световното първенство за младежи (2005).

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.