Роналдо изведе Ал-Насър на върха с две асистенции

Роналдо изведе Ал-Насър на върха с две асистенции Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо записа две асистенции при победата на Ал- Насър с 2:1 в домакинството срещу Ал Таавон. С този успех тимът на петкратния носител на "Златната топка" излезе на първо място във временното класиране на местното първенство с еднакъв точков актив с Ал-Итихад и Ал-Шабаб.

Шампионът Ал-Хилал, който наскоро игра във финала на Световното клубно първенство, е на осем точки зад Ал-Насър, но има и два мача по-малко.

В 17-ата минута португалецът направи страхотна асистенция, след като с едно докосване от половината на Ал-Насър изведе Абдулрахман Гариб, който напредна отляво и с много качествен удар прати топката покрай стража на гостите в далечния му ъгъл. Само две минути след началото на второто полувреме Алваро Медран изравни резултата, след като засече от въздуха на далечната греда центриране отдясно.

Десетина минути преди края на редовното време Ал-Насър стигна до победата. Луис Густаво шутира, а Кристиано Роналдо подложи крак, с което всъщност спря пътя на топката към вратата, но по този начин заложи кълбото за Абдула Маду, който от границата на вратарското поле направи 2:1.

Така след четирите гола в миналия кръг суперзвездата се поздрави с нов успешен мач.