Роналдо се завърна на "Олд Трафорд" с гръм и трясък

Роналдо се завърна на "Олд Трафорд" с гръм и трясък Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо се завърна на "Олд Трафорд" с гръм и трясък. Португалската суперзвезда отбеляза два от головете за Манчестър Юнайтед при победата с 4:1 над Нюкасъл в първия си мач за "червените дяволи" от повече от 12 години.

Юнайтед мачкаше противника си почти през целия двубой, но трудно достигаше до голови положения. Така домакините поведоха едва в добавеното време на първата част.

Вратарят на гостите Фреди Уудман допусна сериозна грешка при далечен удар на Мейсън Грийнууд, от което се възползва Роналдо. Кристиано дебнеше в близост до стража, стигна първи до недобре отбитата топката и завърши на гола мрежа, за да зарадва феновете по трибуните.

Десетина минути след подновяването на играта обаче Нюкасъл изравни. "Свраките" хванаха противника си неподготвен и след бърза контраатака стигнаха до 1:1.

Мигел Алмирон премина няколко противници с топка в краката, намери Алан Сен-Максимен, който пусна топката към Хави Манкийо и той с мощен удар по диагонала завърши точно в мрежата зад Давид де Хеа.

След изравняването Юнайтед отново вдигна оборотите и резултатът се задържа 1:1 само шест минути. "Червените дяволи" организираха бърза атака през центъра. Люк Шоу изнесе топката и пусна хубав пас към Роналдо. Той с едно докосване пое кълбото, а с второто изстреля мощен удар, който мина между краката на вратаря Уудман.

Пет минути след второто попадение на Роналдо Юнайтед отново гостите да организират опасна атака. Този път Жоелингтон се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе насочен в обсега на Де Хеа.

Бруно Фернандеш покачи резултата на 3:1 десет минути преди края с фантастичен удар извън наказателното поле фронтално срещу вратата, като остана време и за резервата Джеси Лингард да се разпише след феноменално разиграване.

Пол Погба разигра на двойно с друга резерва - Дони ван де Беек, около границата на наказателното поле, след което пусна кълбото към дузпата. Трета резерва - Антони Марсиал, пропусна топката между краката си за Лингард, който с хубав удар до дясната греда оформи крайното 4:1.

Победата изкачи Юнайтед на върха в класирането с актив от десет точки след четири изиграни мача. Тимът на Оле Гунар Солскяер има точка аванс пред градския съперник Сити, който пък взе труден успех с 1:0 над  във визитата си на Лестър. Нюкасъл пък остава със само една спечелена точка на 19-ата позиция.