Шалке спря Дортмунд в 4-голово зрелище в дербито на Рур

Шалке спря Дортмунд в 4-голово зрелище в дербито на Рур Снимка: Getty Images

Въпреки че започна мача на последното място в Бундеслигата, Шалке 04 стигна до равенство 2:2 с борещия се за титлата Борусия Дортмунд в дербито на Рур.

На своя "Велтинс Арена" в Гелзенкирхен "кралскосините" на два пъти изоставаха в резултата, но на два пъти наваксваха, за да зарадват домашните си фенове поне с точката.

След няколко пропуска пред двете врати Нико Шлотербек откри резултата в 38-ата минута с прекрасен удар извън наказателното поле.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един бърз гол. В 50-ата Бюлтер изравни за 1:1, но само 10 по-късно Рафаел Герейро отново даде аванс на гостите.

За крайното 2:2 вкара Кенан Караман. Германецът с немски корени засече центриране на Бюлтер с глава и хвана цялата отбрана на Дортмунд, включително и вратаря, неподготвена.

Равенството остави Дортмунд на втората позиция, на две точки зад лидера Байерн, който по-рано днес спечели домакинството си на Аугсбург с 5:3. Точката пък оттласна Шалке от дъното и тимът на Томас Райс вече е с 20 точки - колкото има и 16-ият Щутгарт.