Синът на Малдини наказа Милан, Жиру с фамозен гол и излагация (видео)

Синът на Малдини наказа Милан, Жиру с фамозен гол и излагация (видео) Снимка: Getty Images

Милан си спретна голяма драма срещу Специя и победи с 2:1 у дома в 13-тия кръг на Серия "А".

Шампионите получиха гол от Даниел Малдини - син на клубната легенда Паоло Малдини, и отиваха към нов мач без победа в калчото, но обичайният заподозрян Оливие Жиру отново стана герой минута преди края.

Резултата откри Тео Ернандес през първата част, а 21-годишният атакуващ халф Малдини изравни след почивката.

Българският национал Петко Христов влезе в игра за Специя в 68-ата минута, но тимът му не успя да удържи точката.

В 89-ата минута Жиру отбеляза фамозен гол, след като акробатично от движение засече от въздуха едно центриране отдясно.

Нападателят обаче имаше жълт картон и след като съблече фланелката си при радостта, беше изгонен.

След успеха Милан отново е на второ място в Серия "А" с 29 т., на 6 зад лидера Наполи.