Сити удари Челси в Лондон, безобразен Юнайтед загуби от Вила

След трите поредни загуби от Томас Тухел, Пеп Гуардиола най-после хвана ръка срещу германеца и неговият Манчестър Сити си тръгна с победа с 1:0 при гостуването си на Челси в големия съботен мач от Висшата лига.

Тухел подходи доста предпазливо и тактиката му не успя, а лондончани записаха първо поражение през сезона след четири успеха и равенство преди това.

Почти през целия мач Сити бе отборът, който владееше инициативата и на фона на това трите точки, които взе бяха заслужени.

Най-чистото положение през първата част бе в 41-вата минута. Фоудън намери с много технично подаване Жезус в наказателното поле. Бразилецът овладя с помощта на своето рамо и си отвори пространство за стрелба, но ударът му с левия крак бе много неточен.

В началото на втората част Грийлиш се измъкна добре на стрелкова позиция, но не успя да завърти достатъчно добре топката при удара си и той не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно обаче падна попадението за гостите. В 53-тата минута Кансело стреля от границата на наказателното поле след ъглов удар, но топката се спря в Жезус, който добре задържа, обърна се и след рикошет в Жоржиньо прати кълбото във вратата на Менди.

Десетина по-късно Лукаку преодоля вратата на "гражданите", но попадението правилно бе отменено заради засада на Хаверц преди това.

В 83-тата минута Сити като по чудо не вкара втори. Грийлиш беше изведен брилянтно очи в очи с Менди и с външната част на ходилото си стреля без подготовка, но излезлият на дузпата вратар на "сините" успя да парира удара.

До края ново попадение не падна и "гражданите" спечелиха така важните три точки на "Стамфорд Бридж".

В другия обеден мач във Висшата лига Манчестър Юнайтед отново разочарова привържениците си след 0:1 с Астън Вила у дома. Припомняме, че през седмицата "дяволите" отпаднаха на свой терен от Уест Хем от турнира за Купата на лигата след поражение със същия резултат.

Мачът беше доста драматичен, а в герой за тима на Дийн Смит се превърна Кортни Хаус в 88-ата минута. Бруно пък Фернандеш пропусна дузпа за домакините в допълнителното време.

Вила имаше по-добрите положения преди почивката, но двата тима се оттеглиха към съблекалните при 0:0.

В 64-тата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Езри Конса срещу Хари Магуайър в наказателното поле, но протестите им не бяха уважени.

Времето течеше и когато изглеждаше, че двата отбора ще си поделят по една точка, се случиха драматични събития.

В 88-ата минута на мача след изпълнение на корнер, Кортни Хаус изпревари Единсон Кавани и прати топката в мрежата зад Давид де Хеа за 1:0. При попадението останаха съмнения, че играч на бирмингамци пречеше на испанския страж на домакините да се намеси правилно. ВАР обаче не преразглежда такива ситуации.

Две минути по-късно домакините получиха възможност да получат дузпа, тъй като след центриране на Бруно Фернандеш топката срещна ръката на голмайстора на гостите от няколко минути по-рано. На точката застана именно Фернандеш, който не успя да уцели вратата.