Случи се: Юнайтед задмина Ливърпул и оглави еднолично Премиър лийг

Случи се: Юнайтед задмина Ливърпул и оглави еднолично Премиър лийг Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се възползва от големия си шанс и излезе еднолично на първо място във Висшата лига, с 3 т. пред шампиона Ливърпул.

"Червените дяволи" постигнаха трудна победа с 1:0 в гостуването на Бърнли в отложен мач от първия кръг, а в герой за тях се превърна Пол Погба с гола си през второто полувреме.

В 71-ата минута французинът засече от воле центриране на Рашфорд от десния фланг, а рикошет в бранител помогна на топката да мине между краката на Ник Поуп и да влезе във вратата.

Преди това манчестърци не впечатлиха през първото полувреме, което се запомни с няколко дискусионни отсъждания. В 37-ата минута Хари Магуайър вкара с глава, но попадението беше отменено заради нарушение в атака без въобще ситуацията да бъде преразгледана.

Преди това Люк Шоу можеше да бъде изгонен за опасно влизане, но след дълга пауза и консултация с ВАР, той получи само жълт картон.

След почивката гостите вдигнаха оборотите и заслужено стигнаха до успеха.

Така Юнайтед излезе на първо място в периода след Нова година за пръв път от януари 2013 г.

Тимът на Оле Гунар Солскяер вече има 36 т. срещу 33 за Ливърпул.

В неделя двата гранда се изправят един срещу друг в директен сблъсък за първенството на "Анфийлд", а през следващата седмица ще се срещнат и за ФА Къп.