Спиращи дъха 120 минути, два пълни обрата и трофей за Интер!

Спиращи дъха 120 минути, два пълни обрата и трофей за Интер! Снимка: Getty Images

Интер грабна Купата на Италия със зрелищна победа с 4:2 на "Олимпико" във финалния мач срещу Ювентус.

В драматичния финал зрителите видяха два пълни обрата, а редовното време завърши 2:2.

В продълженията Иван Перишич се превърна в герой с двата си гола, които донесоха трофея на "нерадзурите". Победителите в двубоя получиха и две дузпи в своя полза.

Интер се възползва от по-доброто си начало и излезе напред още в 7-ата минута.

Николо Барела стреля майсторски по диагонала пред наказателното поле и порази далечния ъгъл на Перин.

Ювентус натисна и създаде няколко положения за изравняване, но Самир Ханданович направи спасявания срещу Пауло Дибала, Влахович и Де Лихт.

Дибала пропусна и страхотна възможност за фронтален удар, при която не успя да уцели вратата.

След почивката Юве изригна и направи пълен обрат за две минути.

Първо Алваро Мората отклони диагонален удар на Алекс Сандро за 1:1, а после при перфектна контраатака Душан Влахович реализира с добавка, след като първият му удар беше спасен.

Интер се нуждаеше от време, за да преодолее шока, но пък "бианконерите" се затвориха твърде много и бяха наказани.

В 78-ата минута резервата Леонардо Бонучи направи дузпа срещу Лаутаро Мартинес.

Хакан Чалханоглу стреля абсолютно неспасяемо за 2:2 и прати мача в продължения.

В 98-ата минута Интер получи втора дузпа след намеса на ВАР. Де Лихт задържа леко сънародника си Де Врай в пеналта и макар че първоначално реферът не обърна внимание, преразглеждането на ситуацията доведе до втори наказателен удар.

Чалханоглу вече беше извън игра, затова зад топката застана Иван Перишич, който също вкара по безапелационен начин от 11-те метра.

Само три минути по-късно Перишич блесна с най-красивия гол в двубоя и със страхотен удар с левия крак покачи на 4:2.

Масимилиано Алегри пък тотално издивя на скамейката на Юве и беше изгонен от съдията.

Това е осма Купа на Италия в историята на Интер. Отборът на Симоне Индзаги ще се бори до последно и за Скудетото, но там изостава с 2 т. от Милан два кръга преди края.