Страхотен Меси изстреля Интер на върха

Страхотен Меси изстреля Интер на върха Снимка: Getty Images

След паметен мач на Лионел Меси, Интер Маями спечели с 3:1 домакинството си на Нешвил в мач от деветия кръг на Мейджър Лийг Сокър.

Аржентинската суперзвезда блесна в този мач, реализирайки два гола и oтчитайки се с асистенция.

36-годишният аржентинец вече има девет гола и пет асистенции за деветте си двубоя във всички турнири за Интер този сезон.

Още във втората минута Франко Негри си отбеляза автогол и Нешвил поведе. В 11-ата минута домакините изравниха. Луис Суарес подаде на Меси, който вкара за 1:1.

Голямата звезда можеше да осъществи пълния обрат само три минути след това, когато преодоля с отличен рейд няколко играчи на гостите и стреля, но право в дясната греда. Все пак Интер успя да осъществи пълния обрат още преди почивката. В 39-ата минута Меси центрира от корнер, а Серхио Бускетс засече точно с глава - 2:1.

И след почивката футболистите на Тата Мартино доминираха. Чак в края обаче подпечатаха победата си с трети гол. Леонардо Афонсо беше фаулиран в наказателното поле на Нешвил, а Меси реализира дузпата за успеха с 3:1.