Страховит Арсенал се скъса да вкарва в лондонски сблъсък

Страховит Арсенал се скъса да вкарва в лондонски сблъсък Снимка: Getty Images

Арсенал продължава да демонстрира отлична форма и разгроми с 6:0 Уест Хем в градския сблъсък на "Лондон Стейдиъм".

"Артилеристите" решиха всичко в края на първото полувреме, когато за петнайсетина минути отбелязаха 4 гола.

Уилям Салиба откри резултата след ъглов удар, изпълнен от Деклан Райс.

Букайо Сака удвои от дузпа, а малко преди почивката Габриел Магаляеш отбеляза след ново статично положение преди Леандро Тросар да покачи на 4:0.

През второто полувреме Арсенал вкара още два пъти за две минути.

Сред голмайсторите още веднъж се записа Сака, а малко по-късно и Райс отбеляза с удар по диагонала.

Тимът на Микел Артета се изравни по точки с втория Манчестър Сити и изостава на две от водача в класирането Ливърпул.

Трите основни конкурента за титлата продължават да са много близо в таблицата, но Сити остава с едни гърди напред, тъй като има мач по-малко.