Тотнъм изпревари Сити след изстрадан успех

Тотнъм изпревари Сити след изстрадан успех Снимка: Getty Images

Тотнъм изстрада победата си над Евертън и успя да съхрани аванса си от 2:1 до края, за да вземе пълния комплект точки.

С тях "шпорите" влязоха в Топ 4, изпреварвайки Манчестър Сити, чийто мач от 18-ия кръг във Висшата лига бе отложен заради участието им в Световното клубно първенство.

Обичайните заподозрени - Ричарлисон и Хьон-Мин Сон, дадоха комфортен аванс на домакините до 18-ата минута.

Накрая двата гола можеше да се окажат недостатъчни. В последните повече от 20 минути Евертън натисна сериозно и успя да намали резултата в 82-рата чрез Андре Гомеш, но така и не стигнаха до равенството.

Прекрасни изяви на вратаря на "шпорите" Викарио спасиха на няколко пъти домакините. В самия край и късметът си каза думата, след като удар на Данжума рикошира в напречната греда, след което кацна върху коляното на Викарио само и само да не влезе във вратата.

В крайна сметка Тотнъм стигна до успеха и вече има 37 точки, на две от лидерите Арсенал и Астън Вила и само на една зад Ливъпрул, който малко по-късно приема "артилеристите" в дербито на кръга.

Загубата е първа за Евертън сложи край на серията от четири поредни победи във Висшата лига. "Карамелите" продължават борбата си за оцеляване, като са на 16-ата позиция с 16 точки, на седем над опасната зона.