Трансджендър бе рефер на Ел Класико с Роналдиньо, Ривалдо и Фиго

Легендите на Реал Мадрид победиха тези на Барселона с 3:2 във ветеранско Ел Класико, играно на стадион "Блуумфийлд" в Тел Авив във вторник вечерта.

Не терена се появиха суперзвезди като Луиш Фиго, Роберто Карлош, Роналдиньо, Деко, Ривалдо и др.

Огромно внимание привлече и главният съдия на дербито Сапир Берман, който се прочу като първият трансджендър, достигнал до мачове в елита миналата година, когато получи наряди за първия израелски ешелон.

В интервю за "Times of Israel" Сапир заяви: "Винаги съм се възприемал като жена, още от най-ранна детска възраст. В началото не знаех как да го назова, но винаги са ме привличали женските неща."

Иначе Барса излезе напред в резултата след точна дузпа на Роналдиньо през първото полувреме. През втората част обаче "кралете" се вдигнаха на щурм и отбелязаха три гола чрез Мунитис, Алфонсо и Де ла Ред, за да обърнат резултат, а каталунците успяха да стигнат до само още едно попадение дело на Жофре.

Мачът в Тел Авив предизвика доста голям зрителски интерес, а израелските фенове се докоснаха до някои от най-великите играчи от близкото минало.