Триото Меси-Суарес-Гризман остави Барселона в играта

Триото Меси-Суарес-Гризман остави Барселона в играта Снимка: Getty Images

Барселона победи трудно с 1:0 Еспаньол на "Камп Ноу" в каталунското дерби, което приближи "блаугранас" на точка от Реал Мадрид и ги остави в борбата за титлата.

Луис Суарес отбеляза единствения гол след атака, изработена от звездното трио в нападение, състоящо се от Лео Меси, Антоан Гризман и уругваеца.

Мачът беше доста тежък за Барса, а Еспаньол се бореше до последно, макар че е на дъното на класирането и вече гарантирано ще изпадне във втора дивизия.

В края на първата част гостите пропуснаха великолепна възможност да открият резултата, но най-интересното се случи в началото на второто полувреме.

Първо Ансу Фати беше изгонен за много опасно влизане с бутоните само 4 минути след като се появи в игра.

Малко след подновяването на играта численото равенство беше възстановено - Пол Лосано пое към съблекалните, след като изрита грубо Пике.

В 56-ата минута Гризман намери Меси с пета, шутът на аржентинеца беше блокиран, но Суарес стигна най-бързо до отбитата топка и я довкара за 1:0.

До края Барса никак не впечатли, но успя да запази резултата непроменен.

Отборът вече има 76 т. на второто място, докато Реал е първи със 77 и в петък вечер посреща Алавес, за да опита да възстанови преднината си от 4 т.