В 99-ата минута Нунес избухна за Ливърпул

В 99-ата минута Нунес избухна за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул измъкна драматична победа с 1:0 в гостуването си на Нотингам Форест. Завърналият се от контузия Дарвин Нунес се превърна в герой с победно попадение в 99-ата минута.

Освен Дарвин Нунес, За "червените" в игра се завърнаха още възстановените от контузии Доминик Собослай и Уатаро Ендо, като и тримата се появиха като резерви.

Неочаквано, най-чистото положение през първата част бе на сметката на домакините. В средата на полувремето Антони Еланга бе изведен сам срещу Келъхър, но стражът на Ливърпул излезе добре и с крак спря топката.

Ливърпул държа топката в над 70 процента от времето, но рядко стигаше до наистина чисти ситуации.

В добавеното време коварен рикошет след центриране от корнер можеше да донесе трите точки за гостите, но вратарят на Форест Матц Селс демонстрира изключителен рефлекс и спря топката на гол линията.

Ливърпул търсеше гола в последните минути и това оголваше тима в защита. Нотингам организира две опасни контри, но и при тях не се стигна до попадение.

Така се стигна до 99-ата минута, когато отбраната на домакините не успя да изчисти едно центриране от корнер. Мак Алистър върна топката в пеналта, където Дарвин Нунес с глава я отклони в мрежата.

С победата Ливърпул събра 63 точки на върха във Висшата лига и поведе с четири пред Манчестър Сити, който в неделя приема Юнайтед в градското дерби.

Нотингам бе близо до много важна точка в битката за оцеляване, но остава на 17-ата позиция с 24 пункта, на четири над чертата, където е Лутън, но той е с цели два мача по-малко.