"В Англия трябва да се научат да ползват ВАР": Конте бесен след отменена дузпа

"В Англия трябва да се научат да ползват ВАР": Конте бесен след отменена дузпа Снимка: Getty Images

Антонио Конте бе бесен след равенството на своя Тотнъм 1:1 като гост на Уест Хем, след като дузпа за "шпорите" още 12-ата минута, първо, бе отсъдена, след което отменена след намесата на ВАР.

Главният съдия бе посочил бялата точка заради игра с ръка на Аарън Кресуел, но след четири минути и половина преглеждане на положението от ВАР съдиите реферът бе привикат към монитора.

Там Питър Банкс видя, че топката, първо, удря Кресуел в главата, след което рикошира и в ръката му. Въпреки че тя бе широко разперена, съдията прецени, че рикошетът в главата е изиграл своята роля и отмени решението си.

"Не обичам да коментирам съдиите, но днес искам да ги коментирам, защото днес съдията беше прав! - каза Конте след мача. - Казах му го и след края на първото полувреме - че той е взел правилното решение и че ВАР го е засрамил.

Беше странно, когато го накараха да смени решението си. Трудно е за обяснение. В Англия трябва да се научат как да използват ВАР по правилния начин. Това трябва да се изучава, за да бъдат отсъжданията по-точни."

Въпреки равенството Тотнъм продължава да няма загуба от началото на сезона и да е с актив от 11 точки на третата позиция след пет изиграни мача. Междувременно точката бе от изключително значение за "чуковете", които имат едва четири и са само на една над опасната зона.