Ван Дайк изгонен, Нидерландия се спаси срещу Унгария

Ван Дайк изгонен, Нидерландия се спаси срещу Унгария Снимка: Getty Images

Нидерландия успя да изкопчи точка от визитата си на Унгария след равенство 1:1 в най-интересния мач от Лигата на нациите от петък вечер.

Холандците играха последните петнайсетина минути с човек по-малко, след като Върджил ван Дайк бе изгонен, след като си изкара два бързи жълти картона.

Тимът на Роналд Куман държеше инициативата през по-голямата част от мача, но по-добрите положения през първото полувреме бяха на сметката на домакините.

Роланд Шалай удари греда в средата на първото полувреме, а малко по-късно успя и да се разпише, давайки аванс на Унгария.

Като че ли гостите трябваше да останат с човек по-малко, за да натиснат истински и да стигнат до изравнителния гол.

Ван Дайк бе изгонен в 79-ата минута, след като в рамките на само 180 секунди си изкара два жълти картона. Първият беше за реплики към съдията, а вторият - за нарушение срещу откъсващ се противник.

Само четири минути по-късно Дензел Дъмфрис донесе точката за Нидерландия, засичайки центриране на Коди Гакпо от фаул.

В другия мач от група А3 Германия победи Босна и Херцеговина и излезе еднолично на първата позиция със седем точки. Холандците са втори с пет, Унгария има две, а Босна е последен с една.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.