Ван де Беек вкара, но дори това чудо не спаси Юнайтед на Солскяер от нов резил

Ван де Беек вкара, но дори това чудо не спаси Юнайтед на Солскяер от нов резил Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължи пропадането си под ръководството на Оле Гунар Солскяер и загуби гостуването си на борещия се за оцеляването си Уотфорд с 1:4. "Червените дяволи" бяха и без капитана си Хари Магуайър в последните повече от 20 минути, след като защитникът бе изгонен за два жълти картона.

Така "червените дяволи" остават със само една победа в последните седем кръга на Висшата лига, като допуска четири или повече гола за трети път в последните пет двубоя в елита на Англия.

Кошмарите за Юнайтед започнаха още в шестата минута, когато Уотфорд получи шанс да изпълнява дузпа. Разпиляната тактика на Солскяер оказа влиянието си и, някак си, Скот Мактоминей трябваше да спира пробив на Джошуа Кинг. Шотландският национал бе напълно неориентиран, загуби равновесие и падайки, събори със себе си Кинг на земята - дузпа.

Исмаила Сар стреля от бялата точка, но ударът му бе спасен от Давид де Хеа със страхотен плонж. При добавката най-бърз до топката бе Кико Фемения, който разстреля испанския страж, но голът бе отменен.

Снимка: Getty Images

След намесата на ВАР се видя, че Фемения бе навлязъл в наказателното поле преди изпълнението, заради което дузпата трябваше да се пребие.

Второто изпълнение също се падна на Сар, но Де Хеа отново спаси. Този път до добавка не се стигна и топката бе изчистена от футболист на Юнайтед.

"Стършелите" обаче продължиха да натискат. Домакините бяха далеч по-активният отбор на терена и през първата част отправиха повече от десет удара към вратата на Де Хеа, докато Юнайтед се ограничи с два.

Така и не бе изненадващо, когато Кинг даде аванс на домакините в 28-ата минута. Аарън Уан-Бисака не успя да изчисти едно центриране, топката попадна у Денис, който намери непокрития Кинг в наказателнот поле и нападателят отблизо проби Де Хеа.

Дори след гола натискът на Уотфорд не спря, а "червените дяволи" се ограничиха с един половинчат удар на Маркъс Рашфорд, отразен от Бен Фостър. Така в 44-тата минута Исмаила Сар се реваншира за двата си пропуска от бялата точка и с хубав удар по диагонала направи резултата 2:0.

На почивката Солскяер направи две промени, пускайки в игра Антони Марсиал на мястото на Рашфорд и Дони ван де Беек на това на Мактоминей. Те веднага дадоха резултат и само пет минути след подновяването на играта Ван де Беек намали за 1:2.

В оставащите минути Юнайтед потърси изравняването, но атаките на гостите трудно застрашаваха вратата на Фостър. "Червените дяволи" трябваше да доиграят и последните 20-25 минути от двубоя с човек по-малко след поредната глупост на Хари Магуайър.

Капитанът на Юнайтед си изкара втори жълт картон с изключително глупава постъпка. Магуайър реши да показва техниката си и да лъже Том Клевърли, но бившият играч на Юнайтед му отне топката. Тогава Магуайър падна на шпагат, но намери краката на Клевърли, за което бе изгонен.

В добавеното време Жоао Педро узакони успеха, разписвайки се за 3:1. Марсиал изгуби топката в средата на терена, като това ще е единственото, с което ще се запомни в този мач, Педро бе изведен отдясно, Виктор Линдельоф закъсня да го затвори и от малък ъгъл бразилецът промуши топката между краката на Де Хеа. Секунди по-рано испанецът бе направил още едно спасяване, но в този случай се пропука.

Крайното 4:1 оформи Еманюел Денис в шестата минута от добавеното време. Целият отбор на Юнайтед заспа след една дълго изритана топка от Бен Фостър, тя стигна чак до Денис в противниковото наказателно поле, където с мощен удар нигериецът разстреля Де Хеа.

Победата бе изключително важна за "стършелите". Тимът на Клаудио Раниери има вече 13 точки и се изкачи място нагоре и вече е 16-и, но на цели четири точки над опасната зона. Юнайтед пък се смъкна до седмата позиция. "Червените дяволи Остават със 17 точки и вече са на цели 12 от лидера Челси след само 12 изиграни кръга.