Висшата лига се поднови с епичен гаф: Всички технологии проспаха чист гол (видео)

Подновяването на Висшата лига с двубоя между Астън Вила и Шефийлд Юнайтед ще бъде запомнено с невиждан до момента гаф на технологиите.

Срещата на "Вила Парк" завърши 0:0, а скандалният момент дойде в 42-ата минута, когато чист гол на Шефийлд не беше зачетен, защото едновременно се провали технологията на голлинията, както и ВАР.

След центриране на Кортни Хаус от пряк свободен удар, Норууд отигра и топката попадна в ръцете на вратаря на Вила Йорян Ниланд.

Ниланд обаче не успя да запази равновесие и заедно с топката влезе във вратата. С просто око се виждаше, че кълбото е преминало голлинията с целия си обем, но реферът Майкъл Оливър посочи часовника си, който е свързан с технологията на голлинията, за да покаже, че не е получил сигнал, че има гол.

Повторенията доказаха грешката, но по някаква причина ВАР също не се намеси и попадението не беше признато.

Иначе преди началото на мача беше почетена паметта на жертвите на COVID-19 с минута мълчание.

След първия съдийски сигнал футболистите и главният съдия застанаха на колене в знак на съпричастност с движението против расизма Black Lives Matter. Последното беше изписано и на фланелките на играчите вместо имената им.