Влахович се върна към головете при класическа победа на Юве

Влахович се върна към головете при класическа победа на Юве Снимка: Getty Images

Ювентус подобри поне малко настроението си в тежкия период за клуба с класическа победа с 3:0 като гост на Салернитана.

Душан Влахович прекрати головата си суша и се разписа на два пъти, а "бианконерите" се върнаха към победите след три мача без успех в първенството.

Мачът стана лесен за Юве, след като отборът получи дузпа в 25-ата минута за нарушение срещу Мирети.

Влахович се разписа от бялата точка и отбеляза първия си гол за Ювентус от 15 октомври насам.

В края на полувремето Филип Костич направи 2:0, а веднага след почивката Влахович вкара втория си гол след асистенция на Фаджоли, който пресече един пас и изведе съотборника си.

До края Юве можеше да направи успеха си още по-изразителен, но на два пъти удари гредите чрез Анхел Ди Мария и Мойс Кийн.

"Старата госпожа" е едва на десето място в класирането заради отнетите 15 точки от актива на отбора.

Затова Юве има 26 т. и е на цели 13 от топ 4.