Впечатляващ Манчестър Юнайтед унижи Лийдс

Манчестър Юнайтед започна новия сезон с убедителна победа с 5:1 над Лийдс у дома. Хеттрик за "червените дяволи" наниза португалската звезда Бруно Фернандеш.

Първото полувреме завърши само 1:0 за Юнайтед, а в началото на второто гостите дори изравниха, но след това се разрази истинска буря пред вратата им.

В 30-ата минута топката стигна до Погба, който с едно елегантно докосване изведе Бруно Фернандеш. Португалецът овладя добре и стреля. Мелие се опита да спаси, но кълбото рикошира в крака му и впоследствие влезе във вратата за 1:0.

Няколко минути след почивката Люк Ейлинд отправи изключителен изстрел от около 25 метра, след който прати топката в горния ляв ъгъл - 1:1.

Манчестър Юнайтед обаче реагира светкавично. Четири минути след изравнителното попадение домакините отново излязоха напред след контраатака, в края на която Погба отправи перфектен пас зад гърба на Ейлинг, извеждайки Грийнууд, който с много хубав удар в далечния ъгъл направи 2:1.

Последваха фамозни минути за тима на Солскяер. В 54-тата резултатът стана 3:1. Бруно Фернандеш получи от Погба и стреля между няколко противникови играчи. Ейлинг се опита да изчисти от голлинията, но топката вече бе преминала с пълния си обем линията и Пол Тиърни посочи бялата точка - втори гол за Фернандеш и трета асистенция на Погба.

В 60-ата Бруно оформи своя хеттрик, след като получи дълго подаване от Линдельоф. Ейлинг отново не действаше концентрирано, след като покри засадата. С мощен изстрел, останал един на един с Мелие, Фернандеш направи 4:1.

В 68-ата минута Фред оформи крайния резултат. Пол Погба регистрира четвъртата си асистенция, а бразилецът де разписа с удар по земята.