Вратарски геройства и егоизмът на Салах провалиха Ливърпул

Вратарски геройства и егоизмът на Салах провалиха Ливърпул Снимка: Getty Images

Шампионът Ливърпул стигна до само 1:1 в домакинството си срещу Бърнли, като мърсисайдци допуснаха изравняване, въпреки че бяха далеч по-добрият отбор на терена по време на целия двубой.

Мачът се очертаваше да бъде изключително лесен за тима на Юрген Клоп, който обсади вратата на гостите още от първата минута. Геройските изяви на Ник Поуп на голлинията съхраняваха нулевото равенство, но в 34-тата минута и той капитулира.

Нападателите на Ливърпул не успяваха да преодолеят стража на Бърнли, но това направи Андрю Робъртсън. Крайният бранител се бе включил в наказателното поле при една атака и със страхотен завършващ удар с глава засече центриране на Фабиньо и прати топката неспасяемо по диагонала.

"Червените" продължиха да доминират и в минутите след това, но геройствата на Поуп на вратата продължаваха, а Мохамед Салах опропасти няколко добри атаки с желанието си сам да ги завърши, преследвайки голмайсторския приз.

Така в 69-ата минута нещата се обърнаха и Бърнли стигна до изравнителния гол. След една дълго изритана топка в наказателното поле на Ливърпул Джеймс Тарковски я свали за Джей Родригес, който разстреля Алисон.

Три минути преди края на редовното време гостите дори можеха да си тръгнат и с трите точки, но резервата Йохан Берг Гудмундсон не успя да се възползва от разбъркването в отбраната на Ливърпул при едно центриране и ударът му се отби в напречната греда.

В добавеното време Салах пропиля и последния шанс за Ливърпул. Египтянинът можеше да се превърне в герой за своя тим, но от точката за изпълнение на дузпа стреля изключително слабо и позволи на Поуп да направи поредното си спасяване в мача.

По този начин Бърнли не само взе точка, но и спря серията на Ливърпул от 24 последователни победи на "Анфийлд". Тимът на Шон Дайш има вече 50 точки и изпревари поне временно Тотнъм на деветата позиция, докато това равенство едва ли ще развали кой знае колко атмосферата при шампионите.