Юнайтед и Вила се занулиха, Челси не успя да спечели с човек повече

Юнайтед и Вила се занулиха, Челси не успя да спечели с човек повече Снимка: Getty Images

Астън Вила и Манчестър Юнайтед направиха нулево равенство в очаквания с голям интерес двубой от седмия кръг на Висшата лига.

Двата тима не създадоха много на брой положения и не успяха да покажат най-доброто от себе си в атака, за да стигнат до победата.

Тимът на Ерик тен Хаг отново не убеди и взе само точка в мач, който е считан за определящ за бъдещето на мениджъра.

Пред погледа на шефовете на "червените дяволи", Маркъс Рашфорд можеше да се разпише през първата част, но Емилиано Мартинес спаси.

Вратарят отрази удар на нападателя и след почивката, когато Андре Онана пък се справи с далечен изстрел на Тилеманс.

Бруно Фернандеш също можеше да се разпише, но удари гредата от фал.

В края Вила изглеждаше близо до победата, но Диого Далот с решителна намеса блокира удар от чиста позиция на Филоджийн.

По същото време Челси не успя да победи Нотингам Форест на "Стамфорд Бридж" и завърши 1:1.

Крис Ууд откри за гостите в началото на втората част, а не след дълго Нони Мадуеке изравни.

В 78-ата минута Джеймс Уорд-Праус беше изгонен с втори жълт картон, но Форест удържа точката с 10 души.

Добавеното време беше цели 13 минути, през които и двата тима можеха да стигнат до успеха, а за Челси пропуснаха Жоао Феликс и Кристофър Нкунку.

"Сините" са четвърти в класирането с 14 т., колкото има и петият Вила.

Юнайтед е едва на 14-тата позиция с 8 т.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.