Юнайтед не успя срещу Уест Хем и ще решава всичко в последния кръг

Юнайтед не успя срещу Уест Хем и ще решава всичко в последния кръг Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 с Уест Хем на "Олд Трафорд" в предпоследния кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" не успяха да победят, но въпреки това излязоха на трето място в класирането и равенство срещу Лестър в последния кръг ще им бъде достатъчно, за да завършат в топ 4 и да се класират за Шампионската лига.

Със спечелената точка пък Уест Хем си гарантира оставането в Премиър лийг.

Домакините взеха инициативата от първите минути и почти изцяло владееха топката, но няколко спасявания на Фабиански запазиха вратата на Уест Хем преди почивката.

В добавеното време на първата част Пол Погба направи нелепа дузпа, след като се предпази с ръце при далечен удар към вратата.

От бялата точка Михаил Антонио откри резултата в полза на Уест Хем.

Бързо след подновяването на играта "червените дяволи" изравниха. Мейсън Грийнууд се разписа след отлично взаимодействие с Марсиал.

Играта на домакините в атака обаче не се получаваше, а Уест Хем се защитаваше добре и до повече голове не се стигна.

В класирането манчестърци събраха 63 т. на третата позиция. Челси е четвърти, също с 63 т., преди да изиграе мача си срещу Ливърпул тази вечер.

С точка по-малко е Лестър, който ще измести Манчестър Юнайтед от четворката, ако победи в директния двубой в неделя на свой терен.