Юнайтед отложи празненствата на Сити след обрат на "Вила парк"

За малко повече от половин час Манчестър Сити се виждаше като узаконен шампион на Англия, след като Астън Вила поведе на Манчестър Юнайтед на "Вила парк" в средата на първото полувреме. През втората част обаче "червените дяволи" се добраха до пълен обрат и поне на теория шампионатът все още не е решен.

Задачата на Сити обаче не изглежда особено трудна - трябва да вземе 3 точки в оставащите три кръга във Висшата лига, за да е и математически недостижим. Тимът на Пеп може да го стори още идния петък, когато гостува на Нюкасъл.

Иначе двубоят Вила - Юнайтед предложи доста емоции и паднаха четири гола за крайното 1:3.

В 24-ата минута Макгин се пребори с Мактоминей и му отне топката, след което я подаде към Луис. Последният продължи към Траоре, който бе с гръб към вратата, но се обърна добре. Линдельоф направи плах и неуспешен опит да изчисти, след което Траоре прати по много красив начин топката в далечния горен ъгъл за 1:0.

Няколко минути след подновяването на играта след почивката Юнайтед изравни.

Дъглас Луис извърши нарушение срещу Пол Погба в наказателното поле и Бруно Фернандеш изравни от дузпа.

Само няколко минути по-късно, в 56-ата, Юнайтед се добра до пълния обрат. Уан-Бисака проби отдясно, след което намери Грийнууд, който се справи по чудесен начин с Мингс и стреля ниско в десния ъгъл за 1:2.

В последните минути Астън Вила се опита да се добере поне до равенство, но вместо това получи трети гол. В 87-ата минута Рашфорд центрира перфектно към Единсон Кавани, който с глава от линията на малкото наказателно поле оформи крайния резултат.

Тежкият следобед за Вила приключи с изгонването на Оли Уоткинс, който получи втори жълт картон за симулация в наказателното поле.

За "червените дяволи" предстоят изключително интензивни дни. В рамките на следващите 9 ще изиграят три мача от Премиършип - срещу Лестър, Ливърпул и Фулъм.

Лошата новина е контузията на Хари Магуайър, който напусна терена предварително. В следващите дни ще стане ясно колко сериозна е травмата на звездата в отбраната на Юнайтед.