Юнайтед постави антирекорд, Палмър върви по стъпките на Бербатов

Юнайтед постави антирекорд, Палмър върви по стъпките на Бербатов Снимка: Getty Images

Лудият мач между Челси и Манчестър Юнайтед, завършил с победа за "сините" с 4:3, постави няколко рекорда във Висшата лига.

Лондончани поведоха с 2:0, но след това допуснаха обрат до 2:3, за да се стигне до заключителните моменти от добавеното време, в които станахме свидетели на нов обрат в резултата.

"Червените дяволи" водеше в резултата до 99-ата минута и 17-ата секунда, което е най-късното време, до което някой отбор е бил водач в резултата във Висшата лига, преди да го загуби.

Победното попадение за 4:3 на Коул Палмър падна в 100-тната минута и 39-ата секунда, който се превърна в най-късния победен гол в мач от Висшата лига от сезон 2006/07 насам.

Междувременно Челси се превърна в първия отбор във Висшата лига да вкара и да допусне поне по два гола в шест последователни мача във всички състезания от ноември/декември 1989-а. Тогава отново "сините" правят същото.

С двете си точни попадения от бялата точка Палмър има вече осем вкарани дузпи за Челси този сезон.

По този начин английският нападател преследва Яя Туре (11/11) и Димитър Бербатов (9/9) и е едва третият футболист в английския елит със стопроцентов актив при изпълнение на наказателни удари.

С хеттрика си 21-годишният Коул Палмър се превърна в юбилейния футболист №200 с три или повече голове в един мач във Висшата лига.

Друг любопитен факт от двубоя е, че в 93-тата минута Алехандро Гарначо бе обявен за Играч на мача, но осем минути по-късно наградата му бе отнета и бе присъдена на Палмър.