Жезус вкара два в първия си мач за Арсенал

Новопривлеченият нападател на Арсенал Габриел Жезус се разписа на два пъти в първия мач за "артилеристите". Лондонският клуб победи Нюрнберг с 5:3 в приятелска среща, част от лятната подготовка.

25-годишният бразилец влезе в началото на второто полувреме и вкара след асистенции на Едуард Нкетия и Габриел Мартинели. Бразилецът отбеляза първия си гол само две минути, след като се появи на терена.

Двубоят се игра на "Франкенщадион", а след първото полувреме домакините водеха с 2:0, но последва обрат.

На 4 юли Жезус премина в Арсенал от шампиона Манчестър Сити, като подписа договор с лондонския клуб до 2027 г.