"Златна" резерва изстреля Нюкасъл отново над Юнайтед

"Златна" резерва изстреля Нюкасъл отново над Юнайтед Снимка: Getty Images

Нюкасъл спечели инфарктна победа с 1:0 над Фулъм на своя "Сейнт Джеймсис Парк" и така спря серията си от две поредни нулеви равенства във Висшата лига.

Победата за "свраките" донесе "златната" резерва Александър Исак в 89-ата минута. Шон Лонгстаф центрира в наказателното поле, там Калъм Уилсън спечели топката и я прати към Исак, който от около метър с глава се разписа.

В 69-ата минута Фулъм пропусна дузпа и възможност да си тръгне поне с точка от "Сейнт Джеймсис Парк". След нарушение на границата на наказателното поле и консултация с ВАР съдията показа бялата точка.

Бившият нападател на Нюкасъл Александър Митрович прати топката в мрежата, но при изпълнението топката рикошира в опорния му крак. Заради двойното докосване голът не бе зачетен и бе отсъдено нарушение в полза на "свраките".

Най-доброто положение преди гола за домакините бе един удар на Фабиан Шер, който обаче срещна гредата. Иначе, Нюкасъл заслужаваше победата, тъй като бе по-добрият отбор в по-голямата част от мача, и конкретно през втората част.

Това пък бяха първи загубени точки за тима на Марко Силва след подновяването на сезона след Световното. Преди поражението на "Сейнт Джеймсис Парк" Фулъм бе в серия от пет поредни победи във всички турнири.

В паралелния мач от Висшата лига Челси най-накрая спечели. След едно равенство и три последователни загуби Кай Хаверц върна "сините" на пътя на успеха след минимално с 1:0 над Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж".

След ранните мачове в Англия Нюкасъл отново е трети, с равни точки с четвъртия Манчестър Юнайтед - по 38, но "свраките" са с по-добра голова разлика, но и с мач повече. Фулъм остава шести с 31 т.

Челси пък вече има 28 точки на десетата позиция - колкото има и деветият Ливърпул, но "сините" са с по-лоша голова разлика. Палас е 12-и с 22 пункта.