Лудогорец и ЦСКА пропуснаха да си нанесат голям удар за титлата

ЦСКА изпусна големите си положения още преди 20-ата минута, след почивката Лудогорец пропусна своите Снимка: LAP.bg

Лудогорец и ЦСКА завършиха 0:0 в Разград в дербито на върха в Първа лига.

Съперниците си размениха по едно полувреме, но не успяха да си вкарат и разликата от 3 т. помежду им в класирането се запази.

"Червените", които през седмицата отстраниха Лудогорец от Купата на България с победа с 1:0 отново в Разград, опитаха да използват психологическото си предимство и стартираха агресивно, но към края отпаднаха физически и можеше да бъдат наказани.

Както и преди няколко дни, ЦСКА започна силно мача и още във 2-ата минута Евандро беше изведен зад защитата на домакините. Ударът му обаче беше париран от Ренан.

Малко по-късно Евандро имаше ново прекрасно положение и пак Ренан спаси по още по-впечатляващ начин.

В тези минути защитата на Лудогорец издишаше и добра ситуация се откри и пред Жоржиньо, но той не уцели вратата.

След около половин час игра натискът на ЦСКА затихна, а Лудогорец вече блокираше по-добре съперника, но не създаваше нищо в предни позиции.

Второто полувреме определено беше за Лудогорец и картината на терена се промени. Домакините действаха далеч по-активно, отлично се включи и резервата Адриан Попа.

Стигна се до едно изчистване на Иван Турицов пред голлинията, после Попа направи един пробив отдясно и Вандерсон получи шанс да стреля, но Черниаускас спаси.

В 87-ата минута Клаудиу Кешеру вкара със задна ножица, но правилно попадението не беше зачетено, тъй като имаше засада на румънеца.

Шампионът Лудогорец остава на първо място в класирането с 64 т., следван от ЦСКА с 61. Третият Левски е с 55 т., но и с мач по-малко.