България се срина срещу Норвегия и записа първа загуба в Лигата на нациите

Бодуров хвърли много сили в битката с норвежците, но в защитата ни липсваше синхрон и можеше да допуснем доста повече от един гол Снимка: Getty Images

България отстъпи на Норвегия с 0:1 в Осло и след три поредни победи записа първо поражение в Лигата на нациите.

Нашите бяха категорично надиграни от противника тази вечер и можеха да допуснат още попадения, а норвежците ни отнеха първото място в групата заради вече равните точки и по-добрата си голова разлика.

Селекционерът Петър Хубчев беше потърсил промяна в системата и в трима от титулярите в сравнение с победата срещу Кипър, но схемата с петима в защита не сработи и синхрон между тях видимо липсваше.

България изигра трагично първо полувреме, в което почти изцяло се защитаваше, но допусна множество неточности в отбрана.

Още в 10-ата минута Норвегия направи голова атака, но топката дойде назад на Джошуа Кинг и той не успя да уцели вратата. В 22-ата минута Мохамед Елионуси стреля много опасно, но до гредата.

В 31-ата минута поредната грешка на статичната ни защита беше наказана и Мохамед Елионуси засече отблизо центриране отдясно, за да даде преднина на домакините - 1:0.

Българите трудно изнасяха топката и не успяваха да си подадат точно повече от 2-3 пъти, а при единствената ни атака преди почивката Десподов не успя да подаде добре на Ивелин Попов.

През втората част "лъвовете" изнесоха играта по-напред, но липсваха класни техни атаки, които да донесат поне частичен обрат.

В 62-ата минута Ивелин Попов стреля към вратата на Ярстейн, но слабо и вратарят улови. Контраатаките на норвежците бяха опасни, а постепенно те отново овладяха центъра на терена.

Десетина минути преди края българската защита отново увисна, но Джошуа Кинг не успя да нацели добре топката на празна врата и направи пропуска на вечерта.

До края обаче България нямаше никаква идея как да си създаде възможност за изравняване и до промяна в резултата не се стигна.

В другия двубой от група 3 на зона C Словения и Кипър завършиха 1:1.

Така в класирането България и Норвегия са с по 9 т. и спорят за първото място. Показателите в директните двубои са абсолютно равни, а норвежците са на първата позиция заради головата си разлика (+3 срещу +2 за България).