ЦСКА елиминира Арда с гол от съблекалнята, опълчение и късмет

Али Соу вкара победния гол за софиянци в самото начало.

ЦСКА се класира с огромни мъки за четвъртфиналите на турнира за Купата на България след победа с 1:0 като гост на Арда в Кърджали.

"Армейците" отбелязаха победния си гол още преди да са изтекли и две минути след груба грешка на Зоран Гаич. Централният защитник опита да върне с глава към Караджов изритана от Албентоса топка, но го направи така, че изведе Али Соу сам срещу вратаря. Таранът на ЦСКА се възползва от подаръка, преодоля стража на Арда и вкара в празната врата за 1:0.

След гола домакините заиграха по-добре и притиснаха съперника. На моменти се наложи "червените" да изпадат в глуха защита.

Домакините можеха да изравнят в 10-ата минута, когато Коконов стреля опасно от 16 метра, но Бусато плонжира и изби в корнер.

Само 120 секунди по-късно Александър Георгиев простреля Бусато след центриране отдясно, но попадението правилно бе отменено поради засада. В 16-ата минута Георгиев отново се озова на стрелкова позиция, но ударът му с глава излезе в аут.

В самия край на полувремето атака отляво завърши с центриране по земя, вратарят на гостите Бусато изпусна топката, но извади късмет, че тя не попадна в краката на играч в синьо, което щеше да е сигурен гол.

Второто полувреме бе далеч по-драматично и двата отбора завършиха с по 10 души.

В заключителните секунди домакините стигнаха до изравнително попадение, което бе отменено заради засада.

В 66-ата минута реферът Ивайло Стоянов показа директен червен картон ан Али Соу за удар срещу Илиас Хасани. Защитникът на Арда пък получи втори жълт картон и той също напусна игра. Играчите на тима от Кърджали наобградиха съдията, претендирайки, че техният съотборник не е извършил нищо нередно в тази ситуация.

В края на добавеното 5-минутно продължение Александър Георгиев отбеляза за 1:1, но на повторенията се видя, че макар и тънка, засада има.

Арда определено заслужаваше поне продължения в мача, но в крайна сметка ЦСКА продължава напред и очаква името на следващия си съперник, с който ще спори за място на полуфиналите.