Левски прегази Етър на "Герена"

Холмар вкара третото си попадение за сезона при класиката над Етър. Снимка: Lap.bg
Холмар вкара третото си попадение за сезона при класиката над Етър.

Левски записа комфортна победа с 3:0 над Етър у дома в двубой от 15-ия кръг на първенството. По този начин "сините" се върнаха на второ място в класирането - на четири точки зад шампиона Лудогорец.

Левски започна вихрено и Здравко Димитров удари греда в 7-ата минута.

Последваха две възможности пред Мартин Райнов, но в 23-тата минута Холмар Ейолфсон вкара третото си попадение за сезона, след като засече с глава центриране от фаул на Алар.

Още в следващата атака Иван Стоянов се размина с изравняване. Негов силен удар мина много близо до лявата греда на Миятович. "Сините" продължиха да търсят втори гол, но удари на Паулиньо и Димитров не затрудниха Иванов.

Втората част започна отлично за столичани, които в 48-ата минута вече водеха с два гола. Паулиньо вкара красиво попадение след самостоятелен пробив през центъра. Бразилецът получи топката от Алар, технично прокара топката между краката на Артюнин, след което сам срещу Иванов отбеляза своето седмо попадение за сезона във всички турнири.

Натискът на Левски стана още по-силен, а в 67-ата минута Алар също се разписа. Той беше изведен от Паулиньо и със силен шут матира Иванов за крайното 3:0.

В следващия кръг Левски гостува на закъсалия Ботев Пд, който днес взе ценна победа като гост на Дунав, а Етър приема Черно море във Велико Търново.