Безобразен Левски взе само точка от нивата във Враца

Четвърти пореден кръг тимът на Петър Хубчев не може да запише победа Снимка: LAP.bg
Четвърти пореден кръг тимът на Петър Хубчев не може да запише победа

Левски си тръгна само с точка от гостуването на Ботев Враца след незадоволително 0:0.

„Сините“ изиграха поредния си слаб мач и вече четвърти поред нямат победа след подновяването на шампионата. В този период тимът на Петър Хубчев записа три равенства и една загуба.

На изключително тежкия терен във Враца, който приляга повече на аматьорски мач от неделната лига, а не да приеме елитен двубой, гостите трудно стигаха до опасности пред противниковата врата.

От друга страна, в лагера на Ботев имаха доста претенции срещу съдийската тройка.

Най-спорното положение дойде в 39-ата минута, когато Янис Каргас избута в гръб откъсващия се сам срещу Миятович Генов, но вместо да отсъди нарушение и да изгони гръцкия защитник, реферът Димитър Давидов даде знак играта да продължи.

Така Левски остава втори с 46 точки – колкото имат третият Локомотив Пловдив и четвъртият ЦСКА. Лидерът Лудогорец е с шест повече, но е изиграл два мача по-малко. Ботев пък взе изключително важна точка в борбата си за оцеляване, с която вече има 19 на 12-ата позиция.