Нови попълнения осигуриха победен старт на ЦСКА

Наследникът на Фернандо Каранга Мауридес се отчете с гол при дебюта си, а второто попадение отбеляза друг от новите, Жоржиньо Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София започна с победа новия шампионат в Първа лига.

"Червените" победиха Локомотив Пловдив с 2:0 на "Българска армия" и също като Левски, Черно море, Витоша и шампиона Лудогорец взеха първи три точки за това първенство.

Вероятно изморени след 120-те минути срещу Рига в Лига Европа, играчите на ЦСКА изиграха вяло първо полувреме, но зарадваха феновете с много добри неща след почивката, а головете вкараха новите попълнения Мауридес и Жоржиньо.

В 13-ата минута дойде единственото добро положение за домакините през първата част. Мауридес не успя да засече едно центриране отляво, но топката попадна в Жоржиньо, който отблизо стреля доста неточно над вратата.

До края на частта Локомотив показа подреден футбол с няколко обещаващи контраатаки, при които на два пъти Парвиз Умарбаев отправи неточни удари към Черниаускас.

На почивката Нестор Ел Маестро направи офанзивна смяна и пусна Едвин Джеси вместо дефанзивния халф Бикел. ЦСКА заигра много по-активно и голът не закъсня. В 51-ата минута Джеси центрира отляво, а оставеният сам Мауридес имаше време да се позиционира добре и с глава да прати топката в горния десен ъгъл на Милина за 1:0.

В 58-ата минута Черниаускас трябваше да се намесва при пореден изстрел на Умарбаев. 4 минути по-късно обаче "армейците" си решиха мача с втори гол.

Хубава комбинация между Тиаго, Джеси и Джеферсон завърши с остро центриране отляво и попадение отблизо на Жоржиньо за 2:0.

До края пред Жоржиньо се откриха още два шанса, а удар на Тиаго Родригес премина над вратата. За Локо пропуск направи Елитон.