Боево равенство и изстъпления между ЦСКА и Лудогорец

Десподов отбеляза хубав гол и отново показа колко е важен за ЦСКА

ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 на "Българска армия" в големия сблъсък от междинния кръг на Първа лига.

В оспорвано и като цяло равностойно дерби, съперниците поделиха точка с голове на Клаудиу Кешеру и Кирил Десподов, а скандали не липсваха, докато съдийството на Николай Йорданов беше меко казано спорно.

Треньорът на домакините Нестор Ел Маестро отново беше заложил на доста дефанзивен състав с Валентин Антов, Рубен Пинто и Кристиян Малинов в халфовата линия. В началото имаше много битка по терена, но не и голови положения до 29-ата минута.

Тогава след ъглов удар топката стигна до Клаудиу Кешеру и нападателят от малкото наказателно поле вкара с глава за 1:0.

В този силен период от полувремето за Лудогорец, гостите създадоха и още едно положение, при което Марселиньо стреля и Черниаускас спаси, а после Кешеру беше в засада при добавката.

До почивката ЦСКА заигра по-силно и на два пъти беше близо до изравняване. В 40-ата минута разбъркване при ъглов удар позволи на Чорбаджийски да стреля, но Ренан спаси с крак.

Малко по-късно Рубен Пинто шутира много добре пред наказателното поле и сантиметри го разделиха от целта.

В началото на второто полувреме Николай Йорданов не отсъди чиста дузпа за Лудогорец за нарушение на Чорбаджийски срещу Кешеру.

В 63-ата минута резервата Али Соу не беше точен с глава, но 4 минути по-късно "армейците" изравниха.

Манолев центрира отдясно и напълно непокритият Кирил Десподов стреля от воле, топката се удари в гредата и влезе за 1:1.

Мачът бързо се изнерви, но до края и двата тима показаха желание да спечелят.

В 89-ата минута Сисиньо фаулира Десподов и получи втори жълт картон, заради което Лудогорец доигра с 10 души.

Накрая съдията съвсем се изложи с даването на само 2 минути продължение, а Нестор Ел Маестро реагира с демонстративно сядане на земята.

В крайна сметка се изиграха около 4 минути над предвидените 90, а накрая домакините имаха неоснователни претенции за дузпа.

Напрежението продължи и след последния съдийски сигнал, когато феновете на ЦСКА хвърляха предмети към влизащите в тунела футболисти на противника.

След равенството се запази разликата от 6 т. между лидера в класирането Лудогорец и втория ЦСКА. На точка зад "червените" е третият Левски.