Етър ще бъде съперник на Левски в плейофа за Лига Европа

Играчите на Етър надиграха напълно Славия в реванша и заслужиха седмото място Снимка: LAP.bg
Играчите на Етър надиграха напълно Славия в реванша и заслужиха седмото място

Етър ще бъде съперник на Левски в тазгодишния бараж за Лига Европа.

"Болярите" спечелиха с 2:0 срещу Славия плейофния мач-реванш за седмото място в Първа лига и по този начин заличиха пасива от 0:1 от първия мач.

Така на 28 май Левски и Етър ще определят последния български участник в евротурнирите. Победителят от срещата ще започне евроучастието си в квалификациите на Лига Европа.

Тази вечер във Велико Търново Етър поведе с попадение на Яни Пехливанов в 23-ата минута. Бранителят вкара отблизо на Георги Петков след грешка в защитата на Славия при ъглов удар.

В 37-ата минута Милчо Ангелов удвои с глава, отново след корнер.

След почивката Даниел Младенов и Румен Руменов можеха да вкарат и трети гол на Славия, но Петков беше на мястото си.

Мачът срещу Левски ще бъде последен за Красимир Балъков като наставник на Етър. След това той ще поеме българския национален отбор.