България се пребори за първа точка в квалификациите

България се пребори за първа точка в квалификациите Снимка: Getty Images

България спечели първата си точка в група C на световните квалификации след 0:0 в гостуването на Северна Ирландия.

В слаб, но оспорван мач, изпълнен с битка и единоборства, нашите удържаха на атаките на съперника, а в самия край можеха и да измъкнат победата.

Ясен Петров беше освежил състава с 6 промени спрямо загубата срещу Италия в неделя, като от първата минута играха дебютантите Даниел Наумов, близнаците Андреа и Петко Христови и Антонио Вутов.

Срещата започна доста предпазливо и равностойно, а опасни атаки и положения пред двете врати липсваха.

В 22-рата минута домакините можеха да открият след центриране отляво и удар с глава, но топката срещна гредата.

Извън тази ситуация, младата българска защита се справяше със северноирландците, но в предни позиции нашите не показваха никаква прецизност, за да стигнат до реално положение.

През втората част Северна Ирландия натисна, докато нашите се прибраха твърде назад и не можеха да организират никаква атака към Пийкок-Фаръл.

Даниел Наумов направи важно спасяване в самото начало на полувремето, после домакините отправиха куп центрирания към нашата врата, но българските защитници се справиха с тях.

Големият шанс за България дойде в 91-вата минута при първия ни ъглов удар в мача.

Тогава резервата Димитър Илиев стреля опасно с глава, но Пийкок-Фаръл направи отлично спасяване.

В класирането България е на четвърто място от 5 отбора с 1 т. след първите три срещи.

1 т. имат и северноирландците, докато Италия води с пълен актив от 9 т., следвана от Швейцария с 6.