Докато полицията биеше феновете, България изпусна Унгария в 97-ата минута

Докато полицията биеше феновете, България изпусна Унгария в 97-ата минута Снимка: Startphoto.bg

В една от най-бурните вечери в историята на българския футбол, националният отбор беше на секунди от голяма сензация, но завърши 2:2 срещу Унгария у дома - лишен от подкрепата на своите фенове.

В дебюта на новия селекционер Илиан Илиев, българските играчи водеха с 2:1 до последната секунда срещу лидера в група "G", но автогол на Алекс Петков ги лиши от първи успех в групата и от първа победа като цяло през календарната година.

Мачът се проведе при безпрецедентни условия.

Докато футболистите играеха, пред стадиона полицията се биеше с насъбралите се фенове, които протестираха против ръководството на БФС и искаха оставката на Борислав Михайлов.

На почти празните трибуни на "Васил Левски" напрежение нямаше и мачът започна навреме, а макар че срещата беше затворена за зрители, там се чуваше унгарска агитка.

Българските играчи стартираха нервно двубоя и още във втората минута имаше опасно положение пред нашата врата.

Гостите продължиха да доминират и в 9-ата минута Мартин Адам откри резултата с глава след центриране на Собослай.

Последва по-добър период за България и нашият тим определено се разигра.

В 24-тата минута Спас Делев изравни резултата с много добре изработен гол, при който нашите преодоляха пресата на Унгария и развиха отлична атака, завършена от нападателя на Лудогорец.

В 36-ата минута обаче Валентин Антов си изкара втори жълт картон заради излишно нарушение в центъра.

Още не беше преминал шокът от това, че България ще трябва да играе с човек по-малко, и Илия Груев също видя червения картон за фал като последен в защитата.

За щастие, ВАР се намеси, реферът изгледа повторение и отмени втория червен картон, а "трикольорите" останаха с 10 души, вместо с 9.

Втората част започна с шанс за Унгария, но после и гостите останаха с 10 човека заради втори жълт картон на Милош Керкез.

Последва затишие на терена до 77-ата минута, когато Кирил Десподов блесна с индивидуално действие, преодоля няколко противници в наказателното поле и хитро си изпроси дузпа.

Самият капитан на България застана зад топката и изпълни уверено - 2:1.

До края "лъвовете" бяха на път да удържат, а Даниел Наумов направи спасяване срещу Собослай в третата минута на добавеното време.

В 97-ата минута при центриране на Собослай от пряк свободен удар, Алекс Петков отклони с глава в собствената си врата зад излезлия неразчетено Наумов и България отново изживя кошмар в края на свой мач.

Българският тим отдавна няма шансове за класиране, докато точката класира Унгария на Евро 2024.

"Трикольорите" остават на дъното в групата с 3 т. и за пръв път в европейски или световни квалификации ще завършим последни.

Заключителният ни мач от квалификациите е в неделя, когато гостуваме на Сърбия.