Фамозен гол от над 30 метра върна ЦСКА към победите

Фамозен гол от над 30 метра върна ЦСКА към победите Снимка: Lap.bg

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 1:0 на "Българска армия" в последен мач от 14-тия кръг на efbet Лига.

Тимът на Стойчо Младенов се върна към победите след лошите резултати напоследък благодарение на уникален гол на Юрген Матей.

Защитникът реализира в 29-ата минута с топовен шут от над 30 метра, който беше абсолютно неспасяем за Даниел Наумов.

През останалото време домакините пропуснаха редица положения, като Георги Йомов удари греда пречи почивката, а през втората част Йоан Баи на два пъти се провали от чисти позиции.

ЦСКА 1948 обаче също имаше своите шансове и Густаво Бусато на няколко пъти направи решителни спасявания.

Лошата новина за Стойчо Младенов са травмите на Томас Лам (контузил се още на загрявката), Ахмед Ахмедов и Иван Турицов (заменени принудително).

След успеха ЦСКА излезе втори в класирането с 26 т., на 7 от лидера Лудогорец, но и с мач по-малко от шампионите.