Грешка на Михайлов закопа Левски и го извади от Първата шестица

Грешка на Михайлов закопа Левски и го извади от Първата шестица Снимка: start-photo.bg

Черно море спечели символичното си гостуване на Левски във Велико Търново с 1:0 след единствен гол на Александър Василев в 35-ата минута.

Двубоят се игра на стадиона на Етър, тъй като "сините" изтърпяват наказание.

Основен виновник за попадението бе вратарят на "сините" Николай Михайлов. Опитният страж не успя да се справи с едно безобразно балонно центриране, което летеше към вратата му. Михайлов изби топката, но в напречната греда, след което Василев се пребори за нея и отблизо вкара.

След грешката на Михайлов на няколко пъти феновете на Левски скандираха името на Пламен Андреев, който бе оставен на резервната скамейка.

В рамките на няколко минути в средата на второто полувреме два гола на "моряците" бяха отменени след намеса на ВАР. При първия случай бе отсъдена игра с ръка при организирането на атаката, след което бе вдигната засада, когато Исмаил Иса прати топката в мрежата.

Левски не успя да се възползва от факта, че две попадения на Морето бяха отменени. Играчите на Мъри Стоилов трудно организираха атаки срещу добре подредената защита на "моряците". "Сините" пробваха предимно с удари отдалече, които не затрудняваха Иван Дюлгеров.

Заради проверката на двата гола и заради много промени, които и двата отбора направиха, съдията даде цели 11 минути продължение, но и те не бяха достатъчни на "сините" да стигнат до изравнително попадение.

Победата за варненци ги изкачи на шестата позиция в класирането, откъдето бе изместен именно Левски. Три кръга преди края на редовния сезон "сините" изостават на две точки от Първата шестица.

Поражението остави Левски без победа в девети пореден мач в първенството. Тимът на Станимир Стоилов няма успех от 8 октомври, когато на своя стадион "Георги Аспарухов" надви Ботев (Пловдив).