Кошмарно начало и твърде много пропуски закопаха Лудогорец

Кошмарно начало и твърде много пропуски закопаха Лудогорец Снимка: Lap.bg

Лудогорец претърпя злощастна загуба с 1:2 от Динамо Загреб на "Хювефарма Арена" в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Два допуснати гола за три минути се оказаха фатални за българския шампион тази вечер, макар че играчите на Анте Шимунджа оставиха добри впечатления с играта си.

Домакините бяха по-активният отбор и можеха да постигнат поне равен резултат, но направиха сериозни пропуски, а на два пъти гредите помогнаха на Динамо.

Лудогорец започна позитивно и имаше две отлични положения в самото начало, но после изживя кошмарни минути.

В първата си атака гостите откриха чрез Дино Перич, който стреля от въздуха в наказателното поле след неубедителна намеса на Оливие Вердон с глава.

Само три минути по-късно Динамо направи атака отляво, последва прострелно центриране и вратарят Серджио Падт отклони топката в собствената си врата.

Така още в 8-ата минута Лудогорец изоставаше с 0:2.

Колебливите действия на българския тим в отбрана продължиха, но в 21-вата минута Бърнард Текпетей стреля изненадващо в близкия ъгъл и върна един гол за "орлите".

Попадението промени ситуацията на терена и домакините наложиха сериозен натиск с няколко пропуска пред Ливакович.

Разградчани бяха много близо до гола и в самото начало на втората част, но изстрелът на Рик Джонатан се отби в гредата и топката се разходи по голлинията.

После се стигна до два поредни пропуска на Пиерос Сотириу, като при втория още веднъж гредата спаси Динамо.

Хърватите също създадоха две опасности при контраатаки, но до края действията бяха предимно пред тяхната врата.

Лудогорец обаче така и не успя да стигне до равенство, макар че надигра гостите през по-голямата част от времето.

След седмица в Загреб "орлите" ще търсят обрат в общия резултат.